Sosyal Medyanın Önemi

  /  Sosyal Medya   /  Sosyal Medyanın Önemi
Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal Medyanın Önemi

Gelişen teknolojinin sayesinde internet kullanımı geniş kitlelere ulaşmakta ve artarak devam etmektedir. İnternet kullanımı bu kadar geniş kitlelere ulaşmasıyla satış ve pazarlamada da internetin önemi kat ve kat artmış durumdadır.

Artan iş temposu ve yoğun geçen şehir hayatı yüzünden insanlar artık dükkan dükkan gezerek yapılan alışverişe fazla zaman ayıramamaktadır. Hem yeterli zaman bulamamalarından hem de teknolojinin getirdiği nimetlerden yararlanmak adına internet üzerinden alışveriş yapmaya yönelmektedirler.

TUİK verilerine göre 2018 yılında internet üzerinden alışveriş yapma oranı %29,3 olarak açıklandı. Önümüzdeki yıllar bu oran daha da artacaktır. Sadece bu rakamlar bile internet üzerinden müşteriye ulaşılabilir olmanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Günümüzde artık bir firmanın sadece web sitesi olması yeterli değildir. Sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanması gerekiyor. Sosyal medyada var olmak hem prestij katmakta hem de yeni müşterilere ulaşmak için en etkili yoldur.